Wkrótce rekrutacja

Utworzono dnia 02.02.2023

Ponieważ 1 marca rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/24, prosimy o zapoznanie się z terminami przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz kryteriami naboru.

Harmonogram rekrutacji do przedszkola, oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024r

Lp.

Rodzaj czynności

Termin postępowania uzupełniającego

1.

Składanie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziałach przedszkolnych i punktach przedszkolnych

Do dnia 21 lutego 2023 r

2.

Złożenie wniosku o przyjecie do przedszkola, oddziału przedszkolnego wraz dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

1- 31 marca 2023

1- 5     czerwiec  2023

3.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

4-7  kwiecień 2023

9 czerwiec 2023

4.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i  niezakwalifikowanych

13 kwiecień  2023

14    czerwiec 2023

5

Potwierdzenie przez rodzica/opiekuna prawnego  kandydata woli przyjęcia dziecka do przedszkola , oddziału przedszkolnego w formie złożenia pisemnego oświadczenia

14-17 kwiecień  2023

15 -16  czerwiec 2023

6.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

20 kwiecień   2023

21  czerwiec  2023

7.

Składanie wniosku do komisji rekrutacyjnej o uzasadnienie odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego

W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych

8.

Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego

W terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata lub kandydata pełnoletniego z wnioskiem

9.

Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia

W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia

10.

Rozpatrzenie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w  pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia

W terminie 7 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora danego publicznego przedszkola, publicznej szkoły lub publicznej placówki służy skarga do sądu administracyjnego.

§ 2

Kryteria naboru do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz  przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Szczucin, na rok szkolny 2023/2024

W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2023/2024 do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz przedszkoli prowadzonych przez Gminę Szczucin, obowiązują kryteria określone
w art. 131 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (tekst jedn.: Dz. U. z 2021 r. poz. 1082
z późn. zm.).

W drugim etapie postępowania rekrutacyjnego i w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2023/2024 do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz przedszkoli prowadzonych przez Gminę Szczucin, obowiązują kryteria, dokumenty potwierdzające spełnianie tych kryteriów oraz liczba punktów możliwa do uzyskania za poszczególne kryteria określone w uchwale NrLIII/469/22Rady Miejskiej w Szczucinie z dnia 29 grudnia 2022 r., t. j.:

L. p.

Kryterium

Punkty

Dokumenty niezbędne do potwierdzenia kryterium

1

Kandydat, którego oboje rodzice(prawni opiekunowie) pozostają w stosunku pracy, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą.

40

Oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) kandydata o zatrudnieniu, pobieraniu nauki w systemie dziennym, prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub działaności gospodarczej.

2

Rodzeństwo kandydata uczęszcza do tej samej placówki.

30

Oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) kandydata o uczęszczaniu rodzeństwa do danej placówki.

3

Kandydat, którego jedno z rodziców (prawnych opiekunów) pozostaje w stosunku pracy, wykonuje pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczy się w trybie dziennym, prowadzi gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą.

20

Oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) kandydata o zatrudnieniu, pobieraniu nauki w systemie dziennym ,prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub działaności gospodarczej.

4

Przedszkole lub oddział przedszkolny jest najbliższą placówką od miejsca zamieszkania dziecka.

10

Oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) kandydata o miejscu zamieszkania dziecka.

* Oświadczenia składane  są w oryginale. Składający oświadczenia jest zobowiązany do zawarcia w nich klauzuli o następującej treści : „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

1
2